Неформат

Вчені розповіли, чому в Азовському морі стало багато медуз останнім часом

Останнім часом користувачі соціальних мереж викладають безліч фотографій і відео, на яких – узбережжя Азовського моря “всіяне” медузами. Деякі відпочивальники скаржаться, що медуз настільки багато, що неможливо навіть зайти в море.

Фахівці інституту рибного господарства і екології моря розповіли, чому медуз в Азові стало багато і дали рекомендації баз відпочинку, повідомляє 061.

“Медузи в Азовському морі представлені двома видами – корнерот і аурелія або медуза вухата. Крім прямої шкоди здоров’ю людини через опіки щупалець і органічного забруднення водойми, медузи ще й виступають потужними конкурентами цінних промислових риб, які, так само, як і медузи, споживають планктон. Більш того, медузи здатні навіть на пряме знищення дрібних личинок і ікри пелагічних риб “, – говорять в Інституті.

Що стосується зростання кількості медуз в Азовському морі, то фахівці Інституту рибного господарства і екології моря говорять, що поширення медуз може бути пов’язано зі збільшенням чисельності їх в Чорному морі. В Азов вони потрапляють через Керченську протоку навесні.

“Крім того, очевидно, грає свою роль поступове наближення солоності Азовського моря до солоності Чорного моря (через зміни у водному балансі Азовського басейну), досить теплі зими, що може сприяти успішній зимівлі навіть теплолюбних медуз, а також масова присутність планктону, який є кормом для медуз …. За даними вчених, найвища чисельність медуз в Азовському морі була зареєстрована в 1978 р (близько 7 млрд. штук.). При цьому ще в 2018 році їх чисельність в Азовському морі оцінювалася на рівні 10 млн. особин “, – говорять в ІРЕМ.

“Це не є технологічно складним заходом … напевно, кожна база відпочинку могла б таке реалізувати і, багато в чому, зменшити проблему медуз як щось, зокрема шкодить бізнесу надання послуг відпочинку біля моря”, – додають в Інституті.
До слова, фахівці також нагадують, що медузи могли б стати відмінним промисловим об’єктом в умовах України. У світі щорічно їх виловлюють близько 300-320 тис. тонн. Китайці використовують їх в кулінарії і народній медицині.

Back to top button
error: Content is protected !!